Software ke stažení

Gwyddion
Modulární multiplatformí software pro SPM analýzu Gwyddion může být stažen buď ze stránek projektu, nebo přímo ze stránek stránek SourceForge, kde jsou umístěny repozitáře dat.

MSVC vývojářský balíček
S využitím balíčku lze zkompilovat Gwyddion (a zřejmě ostatní software založený na Gwyddionu) pomocí Microsoft Visual Studia.
MSVC 2015 balíčky:
gwyddion-2.43-msvc-bundle.zip
gwyddion-2.49-msvc-bundle.zip
Pro detailní popis se podívejte na instrukce v uživatelské příručce.

Gsvit
Multiplatformí software pro modelování šíření elektromagnetického pole metodou FDTD Gsvit může být stažen buď ze stránek projektu, nebo přímo ze stránek stránek SourceForge, kde jsou umístěny repozitáře dat.

SPMWriter
Jednoduchý skript umožňující v litografickém režimu v SPM od firmy Bruker vytvářet nápisy zadáním textového řetězce.
Připravujeme soubory ke stažení.

Niget
Multiplatformní software pro vyhodocení dat z měření mechanických vlastností metodou zkoušky vnikacím tělesem v malých hloubkách (nanoindentace). Další informace, soubory ke stažení a dokumentaci lze najít na stránkách projektu.

OEFPIL
Softwarová knihovna v jazyce C pro odhad parametrů nelineární funkce jedné proměnné metodou iterované linearizace. Na rozdíl od jiných metod nelineární regrese dokáže OEFPIL pracovat s libovolnou kovarianční maticí vstupních dat, a uvažovat tak data s chybami měření v obou proměnných, včetně korelací. Zdrojové kódy jsou k dispozici na stránkách https://gitlab.com/cmi6014/oefpil.


(c) CMI 2012

Novinky

3.11.2022 Byla vydána nová verze sw pro analýzu SPM dat Gwyddion 2.62.

Kontakt

Oddělení primární nanometrologie a technické délky
Český metrologický institut
Okružní 31, 638 00 Brno
pklapetek(at)cmi.cz